محل تبلیغات شما

 

سوالات تشریحی درس سیمان شامل ۱۰۳ سوال با پاسخنامه تشریحی (ترم اول ۹۹-۹۸ ) با فرمت ورد در ۵۸ صفحه

بخشی از متن سوالات :

س۱- سیمان چه نوع محصولی است؟

سیمان یک چسب سرامیکی است که از ترکیب زینترشده  مخلوط  آهک، خاک رس (محتوی مقادیر زیادی اکسید سیلیسم – اکسید آلومینویم  و مقادیر کمی اکسید آهن -اکسید منیزیم  و اکسید های قلیایی) در کوره سیمان به شکل کلینکر تولید می شود.کلینکرهمراه ۴ الی ۶ درصد گچ معدنی به صورت پودر نرم آسیاب می شود. به این پودر سیمان می گویند. پودرسیمان میل ترکیب با آب دارد وبا آب ایجاد ژل چسبناکی بنام تربومولیت را می کند که باعث چسبیدن شنوماسه(سنگدانه)بهم می شود وباعث ایجاد بتن می شود . بتن درمجاورت هوا و در زیر آب ایجاد فازهای سیمانی را می کند، در آب حل نمی شود، ضمن داشتن ثبات حجمی بمرور سخت و مقاوم می شود . حداقل مقاومت فشاری بتن  باید پس از  ۲۸ روز زیر آب ماندن  ۲۵ نیوتون بر میلیمتر مربع باشد.

س۲- بتن چیست؟

بتن شن و ماسه (سنگدانه ها) بهم چسبانده شده توسط سیمان است.

س۳- نحوه کشف مواد چسبناک معدنی (سمنت – یا سیمانهای قدیمی ) را بنویسید.

بناهای قدیمی مثل اهرام مصر نشاندهنده ی ، شناخت بشر از برخی ملات های سخت شونده هستند. پس از کشف آتش انسان مجبور به مهارو نگاهداری آن بود. هنگامیکه از سنگهای آهکی برای مهار آتش استفاده کرد، این سنگها در مجاورت آتش تجزیه شدند و تبدیل به خاک شدند. در هنگام بارش باران این خاکها با آب باران ترکیب شده و به صورت دوغاب وارد سنگ خورده های اطرف خود شدند و پس خشک شدن باعث چسباندن سنگ خورده ها بهم و ایجاد یک توده مقاوم یکپارچه گشتند. به این ترتیب انسان متوجه شد که خاک حاصل از تجزیه آهک با آب ایجاد یک چسب مقاوم جهت چسباندن خورده سنگها بهم را می نماید. لذا از آن بعنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد.       


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

راه و روش هکر شدن مقالات تخصصی آموزش سئو سایت در سئوآموز فروش جوجه و بوقلمون طراحی و ساخت انواع نیمکت محمدامین خدادادی *نمونه سوالات ریاضی دانلود فیلم و سریال پایگاه مقاومت بسیج شهید کیانی فروشگاه اینترنتی خشکبار اورامان